Mužský problém

Zloženie mužských urogenitálnych orgánov
  1. Močový mechúr
  2. Močovod
  3. Močová rúra
  4. Prostata (predstojná žľaza)

Prostata (lat.) tiež označovaná ako predstojná žľaza (prostatická žľaza) je súčasťou mužskej pohlavnej sústavy. Je zodpovedná za produkciu sekrétu, ktorý je súčasťou spermy.

Prostata sa nachádza pod močovým mechúrom. Jej zadná časť sa dotýka steny konečníka a jej stredom prechádza močová rúra.

Prostata sa tvarom a veľkosťou podobá gaštanu alebo vlašskému orechu a váži  približne 11 g. U mužov starších ako 45 rokov sa môže zväčšiť a môže dosiahnuť až veľkosť mandarínky.

Pri narodení váži prostata iba niekoľko gramov. Fyziologický rast prostaty sa začína počas obdobia pohlavného dozrievania v puberte a okolo 20. roku života prostata dosahuje svoju dospelú veľkosť a hmotnosť. U zdravého dospelého muža váži asi 11 g a veľkosťou a tvarom pripomína gaštan.

Druhé obdobie rastu sa začína okolo 45. roku. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo spôsobuje rast prostaty. V súčasnosti akceptované teórie považujú za hybnú silu rastu prostaty pohlavné hormóny, androgény..

Kde kúpiť

Prostamol uno je tradičný rastlinný liek na liečbu ťažkostí s močením (rastlinné urologikum), ktorý obsahuje extrakt plodu serenoy plazivej. Tento liek je tradičný rastlinný liek určený na indikácie overené výhradne dlhodobým používaním. Spôsob výdaja lieku: nie je viazaný na lekársky predpis. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

PROSTAMOL UNO: Jedna kapsula obsahuje 320 mg polotuhého extraktu plodu serenoy plazivej (Sabalis serrulatae fructus extractum) (9-11:1). Prostamol uno sa používa na zmiernenie príznakov dolných močových ciest súvisiacich s benígnou hyperpláziou prostaty (nezhubným zväčšením prostaty), ak lekár vylúčil iné závažné príčiny ťažkostí. Pri benígnom (nezhubnom) zväčšení prostaty môžu vzniknúť nasledujúce príznaky: nutnosť častejšieho močenia najmä v noci, slabý alebo prerušovaný prúd moču, odkvapkávanie moču, pocit neúplne vyprázdneného močového mechúra, bolesť pri močení a poruchy sexuálnych funkcií. 

Držitel rozhodnutí o registrácii: Berlin Chemie AG, Nemecko